قوانین پوشش درایران

باید و نبایدهای پوشش گردشگران در ایران

 

قانون پوشش خانم‌ها در ایران آنچنان هم که از بیرون درباره آن می‌گویند سخت گیرانه نیست، فقط کافیست از روسری، شلوار و بلوز آستین دار استفاده کنید. پوشش روسری به اندازه ای لازم است که روی سرتان چیزی پوشیده باشید، حجاب کاملی را لازم ندارد. چرا که زنان و دختران ایرانی خودشان با پوشیدن روسری، قسمت زیادی از موهایشان بیرون است. پس نگران سخت گیری در حجابتان نباشید.

این موضوع را به خاطر داشته باشید که گردشگران خارجی میهمان یک کشور هستند و کمتر پیش می‌آید که به خاطر لباس با مشکل جدی مواجه شوند.

شال همراه داشته باشید

احتمالایک یا چند شال سبک در کمد لباس خود دارید،  البته نحوه استفاده از این شال‌ها در ایران متفاوت است. این شال‌ها را همراه خود را داشته باشید. اما خرید شال و روسری از ایران با توجه به تنوع بالا و قیمت مناسب ایده بسیار خوبی است و پس از اتمام سفر به ایران نیز به عنوان شال گردن و چیزی شبیه به آن کاملا قابل استفاده است.

 

رنگی بپوشید
موضوع محدودیت استفاده از رنگ‌های روشن که در بسیاری از راهنماهای سفر به آن اشاره شده حقیقت ندارد و کاملاً بی معناست. در حالی که تمایل به رنگ‌های تیره در میان ایرانی‌ها بسیار زیاد است اما این علاقه در فصل تابستان مانند بسیاری از کشورهای دنیا به سمت رنگ‌های روشن گرایش پیدا می‌کند. پس اگر در کشور خود لباس‌های رنگی به تن می‌کنید اصلا لزومی ندارد که رنگی بودن را در سفر به ایران فراموش کنید.

جین و کتان تنگ محدودیتی ندارد
در بسیاری از راهنماهای سفر که معمولا اطلاعات آنها مربوط به دهه‌های پیشین است به طور معمول استفاده از لباس‌های گشاد و آزاد از نظر فرم توصیه شده است به همین دلیل اکثر توریست‌ها با شلوارهای گشاد چند جیب مشاهده می‌شوند. در حالیکه این نظر جزو کد لباس کشور ما محسوب می‌شود اما در زمینه پوشیدن شلوار جین یا کتان نسبتا تنگ مانند آنچه بسیاری از خانم‌های ایرانی با رعایت قواعد پوشش اسلامی به پا می‌کنند هیچ گونه محدودیتی برای گردشگران وجود ندارد.

 

تونیک و آستین بلند بهترین انتخاب شماست
اگر دوست دارید که مانند کشور خود همچنان زیبا و آراسته به نظر بیایید و همچنان قواعد و کد لباس کشور ایران را رعایت کرده و احتیاجی به خرید لباس جدید نداشته باشید بهتر است پیش از سفر به دقت کمد لباس خود را جستجو کنید و تونیک‌های آستین بلند و پیراهن‌های کشباف آستین سه ربع خود را به همراه بیاورید. تونیک بهترین انتخاب برای مسافرت‌های تابستانی است و حتی ترکیب انواع کوتاه‌تر آن با شلوارهای گشاد کاملا بی مانع است. اگر تونیک در اختیار ندارید ترکیب یک تاپ بلند و کشباف آستین دار سبک به صورت لایه‌لایه انتخاب دیگر شماست. ترکیب یک لباس یک تکه با شلوار جین هم حال و هوایی شبیه به کشور خودتان را خواهد داشت. کلید موفقیت شما کمی خلاقیت است، زیرا جدای از چند تکه لباس که مخصوص کشور ایران است باقی لباس‌ها همگی طراحی غربی است و تفاوت چندانی ندارد.

توریسم فیلم

پاسخ به نیازهای ویدئویی گردشگران

آسوده خاطر سفر کنید

خدمت اصلی ما مستند سازی ویدیویی سفر شما در حوزه گردشگری است. خدمتی خلاقانه که در سفرتان به درخواست شما همراهتان می‌شویم و دورادور لحظات سفر شما را ثبت می‌کنیم، برنامه‌های خلاقانه‌ای برای جذابیت بیشتر فیلم شما خواهیم داشت که در انتهای سفر، فیلم مستند و عکس‌های خاطره انگیز سفرتان را تحویل خواهید گرفت.

همه‌ی گردشگرانی که انفرادی یا گروهی به ایران سفر می‌کنند و یا گردشگرانی که از ایران قصد سفر به هر کشوری را دارند می‌توانند مستند سازی سفرشان را به ما بسپارند:

برگزارکنندگان تورهای گردشگری

گروه گردشگران تجاری

گردشگران انفرادی

گردشگران گروهی در هر زمینه گردشگری

و سفرهای ویژه از جمله سفر ماه عسل و …)

منتظرتان هستیم

شماره تماس: 09123353350

021-44272913