چگونه از سفرمان فیلم بسازیم؟

چگونه از سفرمان فیلم بسازیم؟

چگونه از سفرمان فیلم بسازیم؟ 800 600 maryam akbari

چگونه از سفرمان فیلم بسازیم؟

توریسم فیلم برای افرادی که امکان سفارش فیلم سفرشان را ندارند و در عین حال فیلم بردارهای حرفه ای هم نیستند مطالبی را آورده که می توانند با داشتن یک ویدیو زیبا از مسافرتشان لذت ببرند و خاطره سفرشان را ماندگار کنند. با توریسم فیلم همراه باشید تا نکته های ساده ولی با اهمیتی را با هم مرور کنیم. در ادامه باید گفت که هیچ چیز مانند داشتن یک فیلم زیبا از مسافرت شما باعث ایجاد حس مثبت و به یاد آوری خاطره های زیبا نمیشود. فیلم میتوانند احساسات و افکار شما را در لحظه فیلم‌برداری بازتاب دهند و بیننده و خودتان را تحت تاثیر قرار دهند.

توریسم فیلم

مقصد سفر شما کجاست در مورد آن تحقیق کنید!

قبل از سفر وقت زیادی بگذارید و در مورد مقصد سفرتان تا می توانید سرچ کنید. جاهای دیدنی ای که دارد، جاذبه های گردشگری آنجا، فرهنگ مردمان مقصدتان و خلاصه تا می توانید مطلب بخوانید و فیلم ببینید. پیش از آن که راه بیفتید درباره جاهایی که قرار است به سراغشان بروید، تحقیق کنید تا بتوانید فیلم سفر بهتری داشته باشید.
در نظر داشته باشید که هر چه بیش تر درباره جاذبه های پیش روی خود بدانید، درنتیجه درک و آمادگی بیش تری برای تهیه فیلم سفرتان از محل مورد نظر خواهید داشت. در بعضی مواقع این پیش آگاهی به کمک شما می کند که از زمان با ارزشتان در سفر بیشتر استفاده کنید. خواهید دانست که سوژه های فیلم سفر شما بیشتر در کدام قسمت هاست و کجاها برای شما ارزش سپری کردن زمان بیشتری را دارد. هرچند که دغدغه دوربین و فیلم سفرتان ممکن است شما را از بودن در لحظه های سفر دور کند.

توریسم فیلم

ساخت فیلم با یک دوربین ساده

دوربین‌هایی ساده زیادی وجود دارند که شما می‌توانید از آن‌ها برای این کار استفاده کنید و مطمئن باشید نتیجه کار خوب از آب در می‌آید. زیاد هستند کسانی که دوربین‌های بسیار گران‌قیمت خریداری می‌کنند ولی در نتیجه ی اثر، تفاوت زیادی دیده نمیشود. توصیه توریسم فیلم این است که قبل از صرف هزینه‌های زیاد برای خرید تجهیزات با کیفیت و گران قیمت، یک دوربین ارزان تهیه کنید.
از آنجا که کیفیت صدا در فیلم بسیار مهم است و در نهایت صدای فیلم یکی از فاکتورهای اصلی فیلم شما خواهد بود بهتر است که از ابتدا به فکر میکروفن و ابزار ضبط صدا نیز باشید.

توریسم فیلم

مستند سفر ببینید

توریسم فیلم توصیه می کند پیش از اینکه فیلم سفرتان را بسازید، از چند هفته قبل چندین و چند ویدئو و مستند گردشگری و طبیعت گردی تماشا کنید این کار باعث می شود تا ذهنتان و زاویه نگاهتان در فیلم سفرتان زاویه بهتری باشد، بدانید دنبال چه سوژه های بگردید و چه چیزهایی فیلم شما را بهتر می کند. با قاب بندی ها آشنا می شوید، سوژه های هیجان انگیز تر را بهتر می شناسید، حرکت دوربین، حال و هوای افراد در داخل قاب ها برایتان ملموس‌تر می‌شود و در نهایت در کیفیت فیلم شما تاثیر بالایی خواهد داشت.

توریسم فیلم

بومی ها فیلم سفرتان را زیباتر می کنند

وجود عناصر انسانی به عکس ها حس و حالی دیگر می بخشد و باعث می شود که احساسات بیننده را درگیر خود کند.
انسان‌ها هر روز با یکدیگر در تعامل هستند؛ به خاطر یکدیگر می‌خندند، گریه می‌کنند، یه یکدیگر عشق می‌ورزند. شما به عنوان یک فیلم ساز می‌توانید از این ابراز احساسات برای مستندها و فیلم‌های خود استفاده کنید تا احساسات مخاطبین خود را به بیشترین وجه تحت تاثیر قرار دهید. هنگامی که در سفر هستید اگر فرصت آشنایی با افراد بومی را داشتید و از آنها فیلم بگیرید، البته هیچ کاه بدون اجازه نمی توان وارد حریم انسان ها شد و حتما برقراری ارتباط و گرفتن اجازه حال بهتری را به فیلم شما خواهد داد چرا که رضایت و ارتباط سوژه فیلمتان در فیلم نمایان می شود.

توریسم فیلم

هم فیلم بگیرید هم از سفرتان لذت ببرید

هرچند که داشتن هر دو مورد در کنار هم کمی سخت است ولی باید توجه داشته باشید که هدف اصلی از سفرتان لذت بردن شماست. در این قسمت توصیه‌ای وجود دارد که می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. تا می‌توانید فیلم برداری و عکس برداری کنید. چرا که در غیر این صورت زمانی که از سفر خود باز‌ می‌گردید و شروع به ویرایش و تصحیح عکس‌ها و فیلم‌هایتان می‌کنید، آرزو می‌کردید ای کاش موارد بیشتری بود که می‌توانستید بر روی آن‌ها کار کنید. اما باید توجه داشته باشید بین به اندازه و بیش از حد فیلم برداری کردن مرز نازکی وجود دارد. فراموش نکنید که در کنار این کارها از خود سفر نیز لذت ببرید و هر از گاهی به خودتان یادآور شوید که در وهله‌ی اول هدفتان از این سفر چه بوده است.

توریسم فیلم

گلدن تایم فیلم و عکس را از دست ندهید

آنچه باید در سفر مد نظرتان باشد این است که حواستان به یک بازه‌ی زمانی مناسب باشد که معمولا نور در آن بازه در بهترین حالت است، باشد و این زمان ها را برای فیلم و عکس از دست ندهید. در این زمان نور و سایه ها برای عکس و فیلم در بهترین زمان خود هستند که معمولا اوج آن، صبح زود یا حول و حوش غروب خورشید است. بدین ترتیب در این زمان‌های خاص می‌توانید بهترین فیلم‌ها و تصاویر را ضبط کنید در عین حال می توانید برای اینکه خیلی درگیر فیلم نشوید و سفرتان را از دست ندهید زمان روزانه را به ماجراجویی و کشف کردن تجربیات و لذت بردن از سفر خود بگذرانید.

توریسم فیلم

در حس و حال مکان غرق شوید!

ماموریت توریسم فیلم این است که با شما همراه شود که دغدغه‌ی فیلم و عکس از سفرتان حذف کند تا شما بتوانید با تمام وجود در حس زمان و مکان سفرتان غرق شوید و لذت ببرید.
به هر حال برای داشتن فیلم سفری بهتر حواستان باشد که حس و حال مکان جدید را درک کنید، پس دوربینتان را کنار بگذارید و با مردم محلی دم خور شوید، از غذای آن ها بچشید و چند ساعتی خود را جای آن ها بگذارید. به زودی خواهید دید که این بار دنیای آن ها را بهتر می شناسید، پس دوربین را بردارید و که فیلم های بهتری ضبط خواهید کرد.

توریسم فیلم

برای بهتر شدن فیلم سفرتان، همیشه دوربینتان را به همراه خود ببرید

برای هر چیزی آماده باشید و همیشه دوربین را با خودتان به هرنقطه ای ببرید. چرا که ممکن است شانس به شما نیز رو آورد و صحنه های فوق العاده نصیبتان شود. شکار لحظه های ناب که کمتر کسی آن را دیده باشد فالورهای صفحه اینستاگرام شما را بالا می برد. برای شکار چنین لحظه هایی همیشه آماده باشید. از اصلی ترین نکات فیلم در سفر، به همراه داشتن همیشه تجهیزات و دوربینتان است تا در نهایت بتوانید یک حیوان نادر، یک اتفاق عجیب یا زیبا در خیابان یا طلوعی زیبا را بر روی دوربین ثبت کنید. بنابراین دوربینتان را بیرون از کیف و پر از باتری و آماده برای عکاسی با خود نگه دارید.

توریسم فیلم

در پایان هر روز در سفر از فیلم هایتان کپی بگیرید

تمام بالا و پایین، هیجانات و اتفاقات تلخ و شیرین سفر را در عکس ها می توان دید. همه این صحنه ها، لحظه هایی هستند که تکرار کردنشان تقریبا غیر ممکن است بنابراین در تهیه یک کپی از مجموعه عکس ها کوتاهی نکنید. بهترین راه آن است که آخر هر روز عکس ها را به هارد انتقال بدهید و در دسته بندی منظمی نگه دارید، هر دسته از فیلم و عکس ها را در پوشه ای با نام مکان و تاریخ همان روز کپی کنید که بعدا زمان و مکان دقیق فیلم ها را فراموش نکنید.
توریسم فیلم توصیه می کند که در سفر حتما یک هارد اکسترنال را با خود به همراه داشته باشید و زمانی که به هتل بازگشتید، عکس هایتان را بر روی آن کپی کنید. این کار را در آخر هر روز انجام دهید که مموری دوربین خود را برای فردا و عکس های جدید خالی کنید.

www.tourismfilm.com

توریسم فیلم

پاسخ به نیازهای ویدئویی گردشگران

آسوده خاطر سفر کنید

خدمت اصلی ما مستند سازی ویدیویی سفر شما در حوزه گردشگری است. خدمتی خلاقانه که در سفرتان به درخواست شما همراهتان می‌شویم و دورادور لحظات سفر شما را ثبت می‌کنیم، برنامه‌های خلاقانه‌ای برای جذابیت بیشتر فیلم شما خواهیم داشت که در انتهای سفر، فیلم مستند و عکس‌های خاطره انگیز سفرتان را تحویل خواهید گرفت.

همه‌ی گردشگرانی که انفرادی یا گروهی به ایران سفر می‌کنند و یا گردشگرانی که از ایران قصد سفر به هر کشوری را دارند می‌توانند مستند سازی سفرشان را به ما بسپارند:

برگزارکنندگان تورهای گردشگری

گروه گردشگران تجاری

گردشگران انفرادی

گردشگران گروهی در هر زمینه گردشگری

و سفرهای ویژه از جمله سفر ماه عسل و …)

منتظرتان هستیم

شماره تماس: 09123353350

021-44272913